İnternetsiz Hizmet vermek

İnternetsiz Hizmet vermek

Saha da servis hizmeti verilen bazı sektörler de sıklıkla olmak üzere , hizmet verme aşamasında çoğu kez saha da internetin olmadığı noktalara rastlanılmaktadır. Bir medikal servis hizmeti veriyor iseniz , hastanelerin ameliyathaneleri genellikle eksili katlarındadır ve burada internet olmaz ,aynı şekilde kazan dairesinde bir ürüne hizmet veriyor olabilirsiniz. elinizdeki mobil teknik servis programı eğer internetin olmadığı noktalar da çalışmıyor ise , saha da anlık olarak çalışamazsınız. Aynı şekilde , saha da Edge nin dahi çekmediği bir çok nokta olmaktadır.

Offline özelliği olan bir teknik servis programınız varsa ilgili işemrinde offline butonuna basıp o işle alakalı tüm bilgiyi telefonun hafızasına indirebilirsiniz. sonrasın da internet yok iken ,” yola çıkış” , “iş başlangıcı” , parça ekleme , işçilik ekleme , resim çekme ,  video çekme , ekrana imza alınması ,sayaç kaydedilmesi ,  kontrol listesi doldurulması gibi adımları tamamlayıp işemrini kapatırsınız , devamında  teknik servis programınız, internet bağlantısını ilk bulduğun da tüm veriyi sunucu ya gönderir ve senkronize olur. resimler ve videolar da geri plan da upload olur , siz bu işlemleri farketmezsiniz , geri plan da gerçekleşir.

Küçük gibi görünen ama bir çok sektör de anlık olarak önemli hale gelen offline özelliği ,teknik servis programınızı her an ve her durum da kullanabilmenizi sağlar.

en English
X