Special for the needs of the medical sector

Medical technical service program

Medical companies providing service in the field; technical service software where they can track the ownership, rental periods and costs of the devices.

Medical technical service software

Which hospital are the devices in? Which dealer's product is the product from? When was it last serviced? What is the cost of consumables and spare parts spent on this device? FidelCo has the answer to all your questions.

The importance of device maintenance in the healthcare industry

Mistakes are not accepted in the health sector, because the consequences will be severe. Therefore, it is important to regularly maintain and monitor the devices. Enter the period of your care with the FieldCo medical technical service program and it will plan the future care for you. It will send you alerts for your upcoming works.

Working in the laboratory and operating room

Laboratories and operating rooms are usually on the lower floors and there is no internet. If the software you use does not have offline support, you cannot work. With FieldCo's offline working feature, even in these environments where there is no internet, it allows you to do all your work over the phone, take pictures and videos, get a signature and close the work.

Medikal teknik servis programı

Medikal sektörde faaliyet gösteren firmaların bir çoğu, medikal cihazın kiralık olması durumunun takibi, tamir sırasında ikame olarak bırakılan ürünün takibi, bir hastahanedeki ürünlerin mülkiyetlerinin farklı kurumlara ait olmasının takibini yapmak gibi karmaşık bir yapıda çalışırlar.

Yazılım olmadan tüm bunları takip etmeye çalışmak oldukça karmaşık raporlamalar için büyük enerji harcanmasına neden olur. Bununla birlikte de doğru yapılmayan takipler sonucu işleyişte aksamalar yaşar. FieldCo. medikal sektörde kendini kanıtlamış yapısı ile sizleri tüm bu işlerin karmaşasından kurtarır.

Hastaneler ve kliniklerde bulunan cihazlarınızın montaj, bakım ve arıza ogranizasyonu medikal sektör gereği kritik önem taşır. Örnek olarak müşterinizi bir hastane, müşteride bulunan cihazınızı da bir MRI makinası olarak ele alalım;

- Hastanenin teknik servis müdürü, tarafına tanımlamış olduğunuz FieldCo. uygulaması üzerinden hata veren MRI makinası adına iş emri oluşturur. Bu iş emrini seri numarası ile doğru cihazı seçerek açar ve MRI makinasının LED ekranında beliren uyarı ekranının fotoğrafını çekip iş emrine ekler.

Tarafınıza ulaşan iş emri hastane, cihaz tipi, modeli, seri numarası, arıza detayı, eklenen görseller gibi bilgileri ile ilgili iş emrini saha personelinize veya alt servisinize atadınız. Bu atanan iş teknik personelin mobil cihazına bildirim olarak gitti ve açılan ekranda 'Yola Çık' butonuna bastı.

- Müşterinin MRI makinasının başına geçince 'İş Başlangıcı' butonuna basarak önce cihazın arızasını okudu, sonra problemli bir noktası var ise fotoğrafını veya cihazı çalıştırınca dinamik mekanizmadan gelen sesi video kaydı ile iş emrine iliştirdi.

- Saha personeli arıza tespiti yaptı ve parça değişiminin zorunlu olduğu kanısına vardı. Bu süreci başlatmak için iş emrini FieldCo. üzerinden 'Yedek Parça Bekliyor' statüsüne getirdi.

- Yedek parça tedariği yapıldı ve montajı için tekrar hastaneye gitmeden önce 'Yola Çıkış' butonuna bastı. Müşteriye vardığında 'İş Başlangıcı' butonuna basarak montaj işlemine başladı.

- Montaj sonrası MRI makinasının doğru ve sorunsuz çalıştığını kontroller ile teyit etti ve hastane teknik servis yetkilisi ile ekran üzerinden imzalar atıldı, iş emri tamamlandı.

- Bütün bu sürece ek olarak kontrol listesi (checklist) opsiyonel olarak kullanılabilir. Teknisyen cihazın başında iken işe başlamadan önce cevaplaması gereken X adet soruyu cevaplar ve soruların cevaplarına göre görsel de ekleyebilir. Aynı zamanda sayaç özelliği ile başına gittiği cihazın sayaç bilgilerinin de girişini her servis ziyaretinde yapabilir.

FieldCo. Medikal servis programı uygulamasının içerdiği diğer özellikleri görüntülemek ve detaylı olarak incelemek için özellikler sayfasına tıklayınız.

FieldCo Demo videosu

E-mail listemize girmek ister misiniz?

Sizi yeniliklerden haberdar ederiz.